Gdynia. Zagospodarują szkołę – tak jak chcą uczniowie

Dziennikarz , 25 lutego 2020

Klëka Radia Kaszëbë 25.02.2020 09:55

Dziedziniec Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni będzie zagospodarowany zgodnie z projektem uczniów. To jeden z elementów prowadzonej tam rozbudowy.

W ramach inwestycji za 9 mln zł powstaną tam m.in. nowa sala gimnastyczna i miejska biblioteka. Poszerzone zostanie zaplecze dydaktyczne i techniczne. To kolejny krok, by zwiększyć potencjał tego miejsca.

– Podstawówka nr 16 przeszła już termomodernizację za 4 mln zł – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Mowa o dziedzińcu, który powstanie między szkołą a jej nowym skrzydłem. Do jego zaplanowania wykorzystane zostaną pomysły uczniów zebrane w ankiecie i na rysunkach. Po rozbudowie w szkole na Pustkach Cisowskich będzie też miejsce dla Rady Dzielnicy i centrum sąsiedzkiego. Zwiększy się też powierzchnia filii nr 8 – mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni Natalia Gromow.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni ma być ukończona z końcem przyszłego roku.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: