Głosowanie w wejherowskim budżecie obywatelskim we wrześniu

Dziennikarz , 4 lipca 2019

W Wejherowie autorzy wniosków do budżetu obywatelskiego mogą zaczynać ich promowanie. Ogłoszono ostateczną listę projektów zakwalifikowanych do wrześniowego głosowania.

Jak co roku do dyspozycji Wejherowian wydzielono z miejskiego budżetu 1 mln zł. Z tego lwią część na inwestycje oraz sto tys na zadania nieinwestycyjne – jak festyny, zajęcia edukacyjne czy integracyjne. Tym razem liczba projektów w obu kategoriach jest jednakowa, jest ich po 10. Wśród inwestycji dominują wnioski dotyczące budowy i modernizacji boisk, ale są też m.in. propozycje zakupu defibrylatorów, sprzętu dla strażaków czy przenośnego nagłośnienia Kalwarii Wejherowskiej. Wśród 10 zadań społecznych najwięcej dotyczy organizacji wydarzeń sportowych i kulturalnych, ale jest też pomysł na festyn czy kurs pierwszej pomocy dla każdego.

Pełną listę opublikowano na stronie internetowej miasta Wejherowa. Autorzy projektów mają dwa miesiące na promocję swoich pomysłów. Głosowanie w wejherowskim budżecie obywatelskim odbędzie się w dniach 09 – 29 września.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: