Gmina Władysławowo ustanowiła rekord Polski na „Najwięcej obrazów na jednym muralu”

Dziennikarz , 29 grudnia 2020

https://historiawmorzu.wladyslawowo.pl
Klëka Radia Kaszëbë 29.12.2020 8:55

Gmina Władysławowo ustanowiła rekord Polski na „Najwięcej obrazów na jednym muralu”. Właśnie go oficjalnie zatwierdzono.

Chodzi o mural wykonany na falochronie w rybackim porcie z okazji setnej rocznicy „Zaślubin Polski z Morzem”. Na 70 obrazach przedstawiono dzieje i rozwój miasta i okolic. Na zlecenie samorządu wykonali je studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku: Denis i Milana Chyżawscy. Projekt muralu powstał na bazie archiwaliów – zdjęć, map i publikacji. Przedstawiono na nim etapy rozwoju miasta i gminy Władysławowo, ważne wydarzenia i postacie – jak Józef Haller, Antoni Abraham, Augustyn Necel czy Feliks Stamm. Całość oficjalnie otwarto 11 listopada. Rekordowy mural można podziwiać słuchając szumu fal w porcie rybackim we Władysławowie. Można też wybrać sie na wirtualny spacer odwiedzając poświęconą mu stronę – historiawmorzu.wladyslawowo.pl.

https://historiawmorzu.wladyslawowo.pl
https://historiawmorzu.wladyslawowo.pl

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: