Hematologia w Szpitalu Morskim w Gdyni rozbudowana

Dziennikarz , 24 maja 2019

Foto: pomorskie.eu

W Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni rozbudowano Oddział Hematologii i Transplantacji Szpiku wraz z Bankiem Komórek.

To jedyny taki oddział w Szpitalach Pomorskich i trzeci w województwie pomorskim – po UCK w Gdańsku i Wojewódzkim Szpitalu w Słupsku. Do czasu remontu gdyński oddział miał cztery łóżka stacjonarne i dwa stanowiska oddziału dziennego. Teraz dysponuje 23. łóżkami i znajduje się na parterze budynku nr 2. Są tam m.in izolatki o podwyższonym reżimie czystości powietrza porównywalnym z salami operacyjnymi. W pełni wyposażony jest też Bank Komórek czekający na uruchomienie.

W Redłowie szacują, że z terapii hematologii onkologicznej korzystać będzie rocznie około 450 pacjentów, w szczególności chorzy na białaczkę.

Prace budowlane i nowy sprzęt dla Szpitala Morskiego kosztowały ponad 9,5 mln zł. Niemal 70 procent pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a blisko 2 mln zł z budżetu województwa pomorskiego i 880 tys zł z budżetu państwa. Gdyński szpital dołożył 150 tys zł.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: