W Pucku ponad dwa tygodnie świętowania

Dziennikarz , 3 lutego 2022

foto: Urząd Miasta Puck
Klëka Radia Kaszëbë, 03.02.2022, 7:55

Na historię przez wirtualne gogle będzie można spojrzeć w Pucku. To jeden z punktów obchodów 102 rocznicy Zaślubin Polski z Morzem, które potrwają ponad trzy tygodnie.

Świętowanie rozpocznie się Turniejem Piłki Siatkowej, który potrwa trzy dni. W niedzielę będzie mobilny punkt szczepień oraz bieg „Od Hallera do Hallera”. Środa to m.in. konferencja zaślubinowa i koncert Zespołu Wokalnego Klubu Marynarki Wojennej. Kulminację zaplanowano 10 lutego z oficjalnymi uroczystościami, Pomorskim Szczepibusem i zawodami strzeleckimi. – Będzie też teatr, który ogląda się za pomocą gogli do wirtualnej rzeczywistości – zapowiada burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska. Wirtualny teatr historii dostępny będzie na starym rynku od 10 do 12 lutego w godzinach 10:00 – 12:00. Świętowanie Zaślubin potrwa w Pucku do 20 lutego. Zaplanowano m.in. morsowanie, halowe turnieje piłki nożnej, Kaszubską Baśkę i Skat Sportowy.

Na niektóre z rocznicowych wydarzeń obowiązują zapisy.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: