Elektryfikacja Pomorskiej Kolei Metropolitarnej i nowy przystanek

Dziennikarz , 16 czerwca 2021

foto: FB/@PomorskaKolejMetropolitalna
Klëka Radia Kaszëbë 16.06.2021 07:55

Ma usprawnić podróże na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Rozpoczęła się jej elektryfikacja. Powstanie też nowy przystanek: Gdańsk Firoga.

Budowa sieci trakcyjnej to zwieńczenie samorządowej inwestycji. Z elektryfikacją PKM-ki trzeba było poczekać na podobną inwestycję na linii Gdynia – Kościerzyna, będącą w gestii PKP PLK. Inaczej kolejki musiałyby kończyć bieg w Osowej. Teraz na całej linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej powstanie półtora tysiąca konstrukcji wsporniczych oraz punkty zasilania i podstacje trakcyjne. Nowy przystanek będzie zlokalizowany między Matarnią a portem lotniczym, będzie służył głównie pracownikom tamtejszych firm. Inwestycja kosztuje blisko 49 mln zł, ma się zakończyć w 2023. roku.

Dzięki elektryfikacji na linii PKM pociągi będą mogły jeździć częściej, będzie można też m.in. wydłużyć składy. Na razie jednak pasażerowie muszą liczyć się ze zmianami. Pierwszą już wprowadzono. Jak informuje PKM pociągi w kierunku Wrzeszcza na stacjach w Jasieniu i Kiełpinku odjeżdżają z toru pierwszego przy peronie pierwszym.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: