Infolinia Wojsk Obrony Terytorialnej dla seniorów zakończyła działanie

Dziennikarz , 5 lipca 2021

foto: WOT

Koniec infolinii Wojsk Obrony Terytorialnej dla seniorów. Od dzisiaj dzwoniący zostaną przekierowani na ogólnopolski, „szczepionkowy” numer 989.

Terytorialsi przez ostatnie pół roku dyżurowali pod numerem 800 100 115 pomagając seniorom w szczepieniach. Odebrali blisko 40 tysięcy połączeń, a bezpośredniego wsparcia udzielili 13 tys. razy. Najczęściej pomagali w rejestracji na szczepienia, organizacji transportu, dojeździe mobilnych zespołów szczepiennych. Jak informuje 7. Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej seniorzy dzwonili też z prośbą o pomoc w wyjściu z domu oraz w zmianie terminu i miejsca szczepień, np. gdy było ono wskazane w znacznej odległości od miejsca ich zamieszkania. Ważnym aspektem infolinii były też rozmowy, podtrzymanie na duchu, odpowiedzi na pytania.
Przed infolinią dla seniorów WOT prowadził telefoniczną pomoc psychologiczną dla osób w kryzysie związanym z kwarantanną czy leczeniem COVID-19.

Podczas wakacji dyżurni doradzali jak zabezpieczyć wypoczynek dzieci i młodzieży. Infolinie to część operacji „Trwała Odporność” obejmującej też wsparcie Terytorialsów kierowane do opieki medycznej, służb sanitarnych i samorządowych.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: