Inspektorzy WIOŚ-u ujawnili nielegalne składowisko odpadów w powiecie kartuskim

Dziennikarz , 27 stycznia 2023

fot. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku
Klëka Radia Kaszëbë, 27.01.2023, 14:55

Odpady komunalne zakopane w dawnej żwirowni. Na takie znalezisko w powiecie kartuskim natrafili inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Kontrolę przeprowadzono po informacji sygnalisty dotyczącej gminy Sulęczyno. W ruch poszedł georadar i dron z kamerą termowizyjną, a potem koparka. – Informacja o nielegalnym składowisku potwierdziła się – mówi Radosław Rzepecki, zastępca Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

Inspektorzy pobrali próbki, by sprawdzić czy zakopane substancje są niebezpieczne dla środowiska. Kary za ten proceder mogą być dotkliwe i iść w miliony złotych. Inspektorat złożył też do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa odpadowego. Maksymalny wymiar kary w tym przypadku to 10 mln zł i 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że to drugie składowisko odkryte w ostatnich dniach. W powiecie bytowskim nielegalnie przechowywano stare auta i zużyte opony.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: