„Ja bym dała medal każdemu” – mówiła na naszej antenie Karolina Sołtaniuk z biura prasowego Polskiego Związku Żeglarskiego

Dziennikarz , 5 stycznia 2023

fot. Polski Związek Żeglarski
Klëka Radia Kaszëbë, 05.01.2023, 14:55

Pytaliśmy ją o żeglarskie osiągnięcia ubiegłego roku.

Był to rok trudny, bo poolimpijski, czyli obfitujący w różnego rodzaju zmiany. Był też jednak pełen dobrych wyników. Żeglarze z Polski zdobyli ich 46 na mistrzostwach świata i Europy. Było też wiele innych, świetnych występów, jak choćby nowej pary w klasie 49erFX, czyli Aleksandry Melzackiej i Sandry Jankowiak. W ocenie naszego gościa wyzwaniem w tym roku będzie organizacja Gdynia Sailing Days. Jednak z najważniejszych imprez żeglarskich w basenie Morza Bałtyckiego odbywa się latem, tym razem potrwa 30 dni. Jak podkreślała Karolina Sołtaniuk – trójmiejskie akweny są też świetnym miejscem na rozpoczęcie swojej przygody z żeglarstwem. A co nam ono daje? Jakie zmiany zaszły w programie żeglarskich konkurencji na Igrzyskach Olimpijskich? Kobieca klasa 470 jest teraz mieszana, damsko-męska. Windsurfingową klasę RS:X zastąpiono widowiskową klasą iQFoil. W Marsylii nie będzie też klasy Finn, a wprowadzono kitesurfingową konkurencję Formula Kite.

Rozmowy posłuchacie na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: