Jak działa miasto? Gdynianie mogą się dowiedzieć w Programie Kompetencji Miejskich

Dziennikarz , 10 grudnia 2019

Foto: Miasto Gdynia

W Gdyni nauczą mieszkańców jak zarządzane jest miasto. Rozpoczęły się zapisy do Programu Kompetencji Miejskich.

Będzie to kolejny element UrbanLab-u – unikalnego w skali kraju przedsięwzięcia, realizowanego tylko w Gdyni i Rzeszowie. Ma zachęcać do współdecydowania o rozwoju miasta i uczyć jak tego dokonać. W Gdyni działa już Urban Cafe, gdzie można podyskutować o sprawach miasta, jest też zespół tematyczny zajmujący się partycypacją. Teraz kolej na warsztaty i spotkania. W programie są trzy moduły. W ramach części edukacyjnej eksperci wyjaśnią jak działa miasto – czym jest i jakimi prawami rządzi się budżet, jakie uwarunkowania prawne i ekonomiczne wpływają na podejmowane decyzje, jak wygląda struktura zarządzania.

Moduł tematyczny dotyczy partycypacji społecznej – dlaczego warto uczestniczyć w życiu miasta, w jaki sposób możemy to robić, czym jest współodpowiedzialność za miasto. Moduł trzeci ma charakter praktyczny – poznawania konkretnych metod pracy projektowej i wspólnego rozwijania pomysłów na miejskie innowacje. Uczestnicy nauczą się rozpoznawać strony społecznego dialogu, tworzyć sieci i zdobywać kontakty.

Zajęcia w ramach Programu Kompetencji Miejskich będą organizowane w styczniu i lutym w gdyńskim UrbanLabie w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 grudnia przez formularz dostępny na stronie gdyńskiego Laboratorium Innowacji Społecznych.

Tagi

Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist