Jak głosowano w powiatach: kościerskim i bytowskim?

Dziennikarz , 8 kwietnia 2024

zdjęcie poglądowe

Sprawnie przebiegło liczenie głosów w powiatach: kościerskim i bytowskim – wynika z danych PKW

W większości gmin jest już komplet danych. I tak w kościerskim w wyborach na wójta zwyciężyli: w Dziemianach Piotr Laska, w Karsinie Roman Brunke i w gminie Liniewo Mirosław Warczak. Tam gdzie nie było konkurencji wszyscy kandydaci zdobyli wymagane poparcie. Dalej będzie więc rządzić: w gminie Lipusz Mirosław Ebertowski, w gminie Kościerzyna Grzegorz Piechowski i w gminie Nowa Karczma Andrzej Pollak. Druga tura będzie w gminie Stara Kiszewa. Zmierzą się w niej: Andrzej Hinc i Andrzej Hnatiuk.

W powiecie bytowskim w pierwszej turze głosowanie wygrali: w gminie Trzebielino Daniel Chwarzyński, w gminie Lipnica Jan Cichosz, w gminie Borzytuchom Jarosław Garbicz, w gminie Studzienice Bogdan Ryś. Tam gdzie był jeden kandydat większość głosujących była za, więc w gminie Tuchomie będzie rządził Jerzy Lewi Kiedrowski, a w gminie Czarna Dąbrówka Jan Klasa. Dogrywka będzie będzie w trzech miejscach. W Miastku w drugiej turze zmierzą się: Jerzy Wójtowicz i Dariusz Zabrocki, w gminie Kołczygłowy Artur Kalinowski i Wacław Kozłowski oraz w gminie  Parchowo Izabela Jagodzińska i Waldemar Jakubek. Nie ma jeszcze kompletu głosów z gminy Bytów.

Czekamy jeszcze na wyniki z miasta Kościerzyna.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: