Jak odkorkować Hel? Pytanie na październikowe warsztaty w Jastarni

Dziennikarz , 28 września 2021

Na to pytanie będzie można odpowiedzieć na spotkaniu w Jastarni. Odbędzie się ono 06 października, obowiązują zapisy.

Warsztaty są częścią prac nad planem mobilności dla Półwyspu Helskiego. W ramach międzynarodowego projektu RiConnect przygotowuje go Lokalna Grupa Robocza z udziałem samorządowców oraz przedstawicieli Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego i spółki InnoBaltica. Prace koordynuje Biuro Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Celem jest wypracowanie rozwiązań komunikacyjnych przyjaznych dla mieszkańców Półwyspu i odwiedzających go turystów oraz środowiska naturalnego. Na spotkaniu w Jastarni poruszone zostaną kwestie związane z transportem drogowym, wodnym i kolejowym. Obok samorządowców i ekspertów z zakresu mobilności w warsztatach mają wziąć udział mieszkańcy półwyspu, przedstawiciele organizacji turystycznych i biznesu. Na podstawie wypracowanych wniosków powstanie dokument, który wskaże najlepsze rozwiązania dla Półwyspu Helskiego, a w przyszłości pomoże sięgnąć po środki unijne.
Warsztaty „OdkorkujMY HEL” odbędą się 06 października od 10:00 do 13:30. Zapisy zakończą się 04 października bądź z momentem wyczerpania wolnych miejsc. Elektroniczny formularz dostępny jest m.in. poprzez stronę Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: