Jastrzębią Górę i Ostrowo połączy nowa ścieżka rowerowa.

Dziennikarz , 9 lutego 2021

Klëka Radia Kaszëbë 09.02.2021  06:55

Między Jastrzębią Górą a Ostrowem powstanie ścieżka rowerowa. Będzie częścią międzynarodowych tras dla miłośników jednośladów.

Na tę inwestycję gmina Władysławowo pozyskała unijne wsparcie z programu „Pomorskie Trasy Rowerowe” realizowanego przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Wybudowany zostanie ponad 3 kilometrowy odcinek asfaltowej drogi rowerowej od ulicy Obozowej w Jastrzębiej Górze do plażowej w Ostrowie. Na trasie będzie też przystanek rowerowy. Koszt to 5 i pół mln zł, a zakończenie prac planowane jest na koniec maja tego roku. Nowy odcinek będzie częścią większego przedsięwzięcia – stworzenia „Pomorskich Tras Rowerowych o zasięgu międzynarodowym R-10 i Wiślanej Trasy Rowerowej R-9″. Obie położone są w korytarzach europejskiej sieci EuroVelo.

W gminie Władysławowo to kolejny etap rozwoju szlaków rowerowych. W ostatnich latach wybudowano m.in brakujący odcinek w Chałupach oraz nową ścieżkę z Władysławowa do Jastrzębiej Góry. 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: