Apel do prezydenta RP w sprawie przepisów Polskiego Ładu dotyczących samotnych rodziców

Dziennikarz , 8 listopada 2021

foto: UM Gdyni
Klëka Radia Kaszëbë, 8.11.2021, 8:55

„Nie można dopuścić do niekorzystnych zmian dla rodziców samotnie wychowujących dzieci” – z takim apelem do prezydenta Andrzeja Dudy zwróciły się: wiceprezydent Gdyni i zastępca prezydenta Wejherowa.

Chodzi o jedno z założeń Polskiego Ładu, czyli rządowego programu rozwoju krajowej gospodarki na najbliższe lata. Zlikwidowano w nim prawo samotnych rodziców do rozliczania podatku dochodowego razem z dzieckiem. Zamiast tego ma być ulga w wysokości tysiąca pięciuset zł rocznie. To rozwiązanie uderzy w samotnych rodziców o wyższych dochodach, a duża część z niższymi zarobkami zyska mniej niż pełne rodziny w podobnej sytuacji materialnej. Sprzeciwiają się temu wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała oraz zastępca prezydenta Wejherowa Beata Rutkiewicz.

To kolejna taka interwencja prezydentek Wejherowa i Gdyni. Rok temu apelowały o usunięcie błędu w przepisach rządowej tarczy antykryzysowej związanej z zasiłkami dla młodych matek oraz kobiet w ciąży. Błąd naprawiono a kobiety otrzymały wyrównania zasiłków.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: