Jest czwarta zgoda na budowę Trasy Kaszubskiej

Dziennikarz , 21 stycznia 2020

Zostało wydane kolejne zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla Trasy Kaszubskiej – poinformował gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg i Krajowych i Autostrad. To już czwarta decyzja. Ma rygor natychmiastowej wykonalności i dotyczy odcinka Bożepole Wielkie – Luzino.

Będzie to ponad 10 km fragment drogi ekspresowej S6 z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Powstaną też węzły: Bożepole Wielkie, Strzebielino i Luzino oraz obwód utrzymania drogi ekspresowej z budynkiem administracyjno – socjalnym. Koszt prac wyniesie ok. 338 mln zł. Decyzja ZRID obejmuje środkową część odcinka Bożepole Wielkie – Luzino i umożliwia rozpoczęcie prac budowlanych.

Gdański oddział GDDKiA spodziewa się w najbliższym czasie wydania przez pomorskiego wojewodę kolejnego, ostatniego zezwolenia na pozostałe fragmenty odcinka. Byłby to już komplet pięciu decyzji dla Trasy Kaszubskiej z Bożegopola Wielkiego do Gdyni o długości ok. 42 km. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Ma być gotowa w drugiej połowie przyszłego roku.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: