– Jest nadzieja, że ta tradycja będzie kultywowana – ocenia Krystyna Hajbowicz, dyrektor Gminnego Domu Kultury w Linii.

Dziennikarz , 1 czerwca 2023

Klëka Radia Kaszëbë 01.06.2023, 14:55

Ponad dwieście prac nadesłano na ogólnopolski konkurs haftu kaszubskiego w Linii. Zaprezentowane zostaną w połowie czerwca.

W Linii powstaje właśnie wystawa podsumowująca 28. edycję konkursu, w którym trzeba się wykazać starannością i znajomością kaszubskiego wzornictwa. – Na 204 nadesłane prace ponad połowę wykonały dzieci – mówiła na naszej antenie dyrektor GDK.

By skupić uwagę na młodych uczestnikach, uroczystość dla nich odbędzie się dzień po otwarciu wystawy z udziałem zaproszonych gości. Konkurs ma już zasięg ogólnopolski. W tej edycji zgłoszono trzy prace z Krakowa. – W kolejnych będzie więcej, o ile chętni spełnią konkursowe kryteria – mówi Krystyna Hajbowicz.

Otwarcie wystawy i podsumowanie konkursu odbędzie się 15 czerwca o 13.00 w Gminnym Domu Kultury w Linii. Rozmowy posłuchacie na radiokaszebe.pl. Na naszej antenie dyrektor Hajbowicz zachęcała też do udziału w gminnym dniu dziecka. Ma być “na bogato”, w sobotę o 14.00 na stadionie w Linii.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist