Jest szansa na zmniejszenie kolejek u lekarzy i to już w tym roku

Dziennikarz , 24 stycznia 2019

Jest szansa na zmniejszenie kolejek u lekarzy i to już w tym roku. Wraz ze styczniem wzrasta finansowanie na służbę zdrowia.

Zgodnie z przyjętym planem dla województwa pomorskiego będzie ono wynosić 5 mld 8 mln zł. Pieniądze w całości zostaną wydane na zdrowie Pomorzan, a budżet obejmuje finansowanie m.in. świadczeń zdrowotnych, wydatki na leki czy ratownictwo. Jak tłumaczy Elżbieta Rucińska-Kulesz – dyrektor pomorskiego oddziału NFZ, która była gościem audycji Dzień Dobry Kaszuby – łącznie w ciągu ostatnich 4 lat Narodowy Fundusz Zdrowia zwiększył plan finansowy o 20%. Więcej pieniędzy będzie m.in. na kolonoskopię, gastroskopię, tomografię komputerową czy rezonans magnetyczny. W 2015 roku łączna suma umów wyniosła 23 mln 900 tys zł, a trzy lata później już trzy i pół mln więcej. Jak dodaje nasz poranny gość, chodzi o to by dostępność do świadczeń była większa, a kolejki malały. W trakcie trwania roku finansowanie służby zdrowia w planie finansowym zwykle ulega zwiększeniu, w poprzednich latach wzrosło od 200 do 300 mln zł. Świadczenia, które zostaną wykonane poza umowami zostaną rozliczone przez NFZ na koniec roku. Rozmowa z gościem audycji Dzień Dobry Kaszuby dostępna jest na radiokaszebe.pl

Klëka Radia Kaszëbë, 24.01.2019

 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: