Jest zezwolenie na budowę kolejnego fragmentu Trasy Kaszubskiej

Dziennikarz , 22 października 2019

Kolejne zielone światło dla budowy Trasy Kaszubskiej. Jest decyzja zezwalająca na realizację inwestycji drogowej Bożepole Wielkie – początek Obwodnicy Trójmiasta – poinformowały służby prasowe pomorskiego wojewody.

Chodzi o odcinek S6 na terenie gmin Łęczyce i Luzino. Wcześniej wojewoda wydał zezwolenia dla dwóch fragmentów odcinka między Szemudem a Gdynią. W sumie Trasa Kaszubska ma się składać z trzech odcinków prowadzących z Bożegopola Wielkiego przez Luzino, Szemud, Chwaszczyno do węzła w Gdyni Wielkim Kacku, gdzie połączy się z istniejącą obwodnicą Trójmiasta. Koszt ponad 40-kilometrowej inwestycji to ok półtora mld zł.
Trasa Kaszubska ma odciążyć od ruchu tranzytowego fragment drogi krajowej nr 6 przechodzący przez Rumię, Redę i Wejherowo. Jej budowa została ujęta w rządowym „Programie Budowy Dróg Krajowych”.

Będzie częścią drogi ekspresowej, która ma połączyć Trójmiasto ze Szczecinem. Pozostałe odcinki S6 od Bożegopola Wielkiego do Słupska oraz tzw. Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej zostały zakwalifikowane do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: