18 VIII – Swiãto Kaszëbsczi Fanë

Dziennikarz , 17 sierpnia 2021

Klěka Radia Kaszëbë 17.08.2021, 6:55

To zachęta, by wyrazić swoją tożsamość kaszubską i przywiązanie do czarno-żółtych barw. Święto Flagi Kaszubskiej będziemy obchodzić jutro

A już dziś zachęcamy do jej wywieszenia razem z Fundacją Kaszuby. To z jej inicjatywy na Górze Gradowej w Gdańsku ponownie powiewać będzie rekordowa, kaszubska flaga.

O tym pomyśle na popularyzację święta oraz o kaszubskich symbolach Piotr Szyca będzie rozmawiał w programie na Widniku Kaszebe z przedstawicielem fundacji Mateuszem Meyerem. I już zaprasza do słuchania tuż po godzinie 16:00.

W czarno-złote barwy z pewnością wystroi się Puck, który ponownie będzie gospodarzem Światowego Zjazdu Kaszubów. To już w ten weekend. Impreza organizowana jest na pamiątkę zjednoczenia ziem kaszubskich w granicach jednego województwa. Miała wrócić do Pucka po 10 latach, w czym jednak przeszkodziła pandemia. Z rocznym opóźnieniem, ale za to z bogatszym programem Zjazd odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę. O atrakcjach, ale też o pielęgnowaniu kaszubskiej kultury w Pucku, będziemy rozmawiać z burmistrz Hanną Pruchniewską o 08:10.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: