Kandydaci do szkół ponadpodstawowych będą mogli składać wnioski o przyjęcie od 15 czerwca

Dziennikarz , 20 maja 2020

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpocznie się 15 czerwca – wynika z harmonogramu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dostosowano go do zmienionego terminu egzaminu ósmoklasisty. O przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej będzie można się ubiegać w dwóch etapach. Od 15 czerwca do 10 lipca jest czas na złożenie wniosku i uzupełnienie go o świadectwo ukończenia szkoły. Od 31 lipca do 04 sierpnia trzeba dołączyć też zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty. W drugim etapie można też zmienić szkołę, do której kandyduje uczeń. Przewidziano też wyjątki. Skrócono pierwszy etap składania wniosków do dwujęzycznej szkoły ponadpodstawowej, oddziałów: dwujęzycznego, międzynarodowego, przygotowania wojskowego oraz wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe. Tam wnioski będzie można składać od 15 do 22 czerwca – czytamy w komunikacie na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W okresie czasowego ograniczenia działalności szkół wniosek i wymagane załączniki mogą być przesyłane przez internet. Informacje o przyjęciu kandydatów mają być ogłoszone do 12 sierpnia.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: