Kardiochirurdzy z Wejherowa wykonali kolejny nowatorski zabieg

Dziennikarz , 11 marca 2020

To pierwszy taki zabieg w północnej Polsce. W Wejherowie zespół kardiologów i kardiochirurgów z Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń wykonał angioplastykę wieńcową z wykorzystaniem przezskórnej pompy wspomagającej pracę serca.

Jak informują Szpitale Pomorskie, pompa ta „pozwala na wykonanie takiego zabiegu nawet u pacjenta z całkowicie niestabilnym układem krążenia, także u chorego we wstrząsie kardiogennym. Co więcej, to urządzenie można po udanym zabiegu zostawić w sercu pacjenta na kilka dni, aby dać sercu czas na jego maksymalną regenerację.” Procedurę wykonano u 73-letniego mężczyzny z zaawansowaną chorobą wieńcową. Stwierdzono u niego niedrożność wszystkich by-passów oraz krytyczne zwężenie jedynej drożnej tętnicy wieńcowej z masywnymi zwapnieniami.

Wykorzystanie przezskórnej pompy wspomagającej pracę serca to kolejna, nowatorska metoda zastosowana w Kaszubskim Centrum Chorób Serca i Naczyń w Wejherowie. Wykonywane są tam m.in. zabiegi wszczepienia tzw. przedsionkowego regulatora przepływu.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: