Karta Mieszkańca Gdyni będzie miała nową funkcję

Dziennikarz , 30 grudnia 2019

Klëka Radia Kaszëbë 30.12.2019 11:55

Karta Mieszkańca w Gdyni działa już od ponad roku. Od 2 stycznia będzie mieć nową funkcję – posłuży także jako karta biblioteczna.

To zintegrowany system, za pośrednictwem którego jej posiadacze mogą już np. otrzymać zniżki na wstęp na wydarzenia sportowe czy seanse filmowe. System działa też w 32 przedszkolach, a poprzez kartę można zgłosić nieobecność dziecka lub upoważnić sąsiada do odbioru pociechy z placówki.

– Dotąd wyprodukowano ponad 50 tys Kart Mieszkańca – podsumowuje wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz.

Ze względu na duże zainteresowanie, Gdynia wprowadza nowe możliwości dla posiadaczy Karty Mieszkańca. Pomyślano ją tak, by łączyła w sobie wiele rozwiązań. – Dlatego od nowego roku za jej pośrednictwem będzie można także wypożyczyć książki – tłumaczy Natalia Gromow, dyrektor miejskiej biblioteki.

Karta Mieszkańca Gdyni wydawana jest bezpłatnie i jest ważna przez 3 lata. Może ją otrzymać każdy Gdynianin spełniający jeden z warunków: rozlicza PIT w Gdyni, płaci miejskie podatki, płaci za media w Gdyni lub jest zameldowany w mieście.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: