Delegacja stowarzyszenia Kaszëbskô Jednota jedzie do Brukseli

Dziennikarz , 5 marca 2019

Delegacja stowarzyszenia Kaszëbskô Jednota jedzie to Brukseli. To nie przymiarka do wyborów do europarlamentu, a Walny Zjazd członków EFA – międzynarodowej organizacji, której członkiem jest Stowarzyszenie Osób Narodowości Kaszubskiej KJ.

– Narody, które nie mają politycznej reprezentacji, tak jak Kaszubi, będą miały okazję do wymiany doświadczeń, która jest bardzo owocna – zapewnia Katarzyna Kankowska, członkini delegacji Jednoty na zjazd EFA.

W dniach od 6 do 10 marca w stolicy Unii Europejskiej małe narody z całego kontynentu będą przygotowywały wspólne stanowisko w palących sprawach bezpaństwowych narodów, jak na przykład osadzenia katalońskich polityków w więzieniu. Nie zabraknie także wątków politycznych – członkowie EFA zasiadają bowiem w Parlamencie Europejskim i tegoroczny Walny Zjazd będzie sygnałem do startu kampanii. Zjazd w Brukseli potrwa do 10 marca. Kaszëbskô Jednota w strukturach Wolnego Sojuszu Europejskiego ma status członka-obserwatora.

POSŁUCHAJ – Kliknij tutaj!

Klëka Radia Kaszëbë, 05.03.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: