„Kaszubi i kaszubszczyzna – spojrzenie z zewnątrz”- cykl wykładów online

Dziennikarz , 11 października 2021

Klëka Radia Kaszëbë 11.10.2021, 7:55

Język kaszubski dobry na wsi ale nie w wielkim mieście? To jedna z ideologii językowych przedstawianych przez dr Nicole Dołowy-Rybińską w wykładzie, który będzie dziś przedmiotem dyskusji w sieci.

Odbędzie się w ramach organizowanego przez Uniwersytet Gdański cyklu „Kaszubi i kaszubszczyzna – spojrzenie z zewnątrz”. Dyskusję na dany temat poprzedza wykład. Dziś będą to wnioski z badań kulturoznawczyni i socjolinwgistki. Z wywiadów z młodymi ludźmi wyłania się też m..in. obraz użytkowników języka kaszubskiego jako ludzi prostych. To właśnie ideologie językowe wpływają na używanie języka i przekazywanie go następnym pokoleniom. Wykład „Młodzi użytkownicy języka kaszubskiego. Ideologie językowe, a proces rewitalizacji” można obejrzeć na kanale Youtube. Temat będzie dyskutowany w godzinach 17:00 – 18:00. Udział można wziąć za pośrednictwem internetu. Link dostępny jest na stronie Pracowni Badań na Narracjami Pamięci Pogranicza Uniwersytetu Gdańskiego.Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: