Kaszubska Riviera | 27.07

Dziennikarz , 25 lipca 2019

Kaszubska Riviera jest w Gdyni. W centrum handlowym jutro Dzień Kaszubski. Warsztaty i spotkania autorskie będziemy dla was relacjonować od 12:00 do 16:00.

W Rivierze w Gdyni sporo dziać się będzie jednak już wcześniej. Powitanie ze sceny zaplanowano na 10:00. Będą się na niej prezentować kaszubscy artyści, twórcy i rękodzielnicy. Będzie też można spróbować swoich sił na warsztatch – własnoręcznie wykonać naczynie z gliny, upleść koszyk czy malować na szkle. Będą też zajęcia malarskie dotyczące kaszubskich wzorów oraz z wytwarzania misternych ozdób z papieru.

Na Dniu Kaszubskim w gdyńskiej Rivierze będzie można też nauczyć się śpiewać Kaszubskie nuty, ze specjałów kuchni kaszubskiej będą dania z ryb i ciasta. Będzie mowa o hafcie i stroju kaszubskim oraz pokaz mody. Wystąpią też m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Młoda Kościerzyna” oraz kabaret Purtce.

Dzień Kaszubski w centrum handlowym Riviera w Gdyni potrwa jutro od 10:00 do 17:00. Relacja na naszej antenie rozpocznie się o 12:00 i potrwa cztery godziny.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: