Kaszubsko – Pomorska Szkoła Wyższa w Wejherowie działa dokładnie od 18 lat

Dziennikarz , 3 września 2021

Klëka Radia Kaszëbë 03.09.2021, 14:55

– W Kaszubsko – Pomorskiej Szkole Wyższej w Wejherowie najważniejsza jest indywidualizacja procesu kształcenia oraz współpraca z lokalnymi samorządami i firmami – mówił dziś na naszej antenie kanclerz Rafał Gierszewski.

Dziś mija 18 lat od utworzenia uczelni. Miała dać szansę edukacyjną osobom, dla których dojazd do Trójmiasta był wtedy wyzwaniem. I choć techniki edukacji się zmieniły studentów z roku na rok przybywa.

Kluczem sukcesu jest indywidualne podejście do każdego studenta oraz współpraca z otoczeniem społeczno – gospodarczym. Pracownicy samorządów powiatowych oraz lokalnych firm czy instytucji są wykładowcami w wejherowskiej uczelni. Pomagają też dostosowywać jej ofertę do potrzeb rynku pracy.

Dziś w Wejherowie ogromnym wzięciem cieszy się kierunek pielęgniarstwo utworzony we współpracy z samorządami powiatowymi oraz spółką Szpitale Pomorskie. Nabór przeprowadzono błyskawicznie. Kończą się też wolne miejsca na socjologii. Rozmowy z kanclerzem Kaszubsko – Pomorskiej Szkoły Wyższej posłuchać można na radiokaszebe.pl


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: