– Każda dobra dusza, do Lipusza! – zachęcał na naszej antenie Hubert Grzenia, dyrektor lipuskiego Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

Dziennikarz , 17 maja 2023

Klëka Radia Kaszëbë17.05.2023, 14:55

W Lipuszu szykują piątą edycję Kaszubskiej Olimpiady Sportowej. Szkoły mogą się jeszcze zgłaszać.

Najbliższą okazją do odwiedzin będzie 6. czerwca V Kaszubska Olimpiada Sportowa dla uczniów klas 4-6 uczących się języka kaszubskiego. Sprawdzą znajomość słownictwa sportowego, a integracja i rywalizacja odbywać się będzie w formule dawnych gier podwórkowych.

W wygraniu olimpiady mogą pomóc też kibice, a punkty mogą zebrać na przykład za stroje, okrzyki i banery. Szkoły mogą zgłaszać chęć udziału do 1 czerwca. Każdy może natomiast przyjechać do Lipusza na biesiadę strażacką 01 lipca na stulecie tamtejszej OSP. Gmina chce też kontynuować organizację wydarzeń kulturalnych w zabytkowym młynie.

Warsztaty w pozyskanym przez gminę, zabytkowym młynie zapoczątkowano w ubiegłym roku. Rozmowy z dyrektorem lipuskiego GOKSiRu posłuchacie jeszcze na radiokszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: