Kilkadziesiąt martwych łabędzi w powiecie puckim

Dziennikarz , 30 stycznia 2023

Klëka Radia Kaszëbë, 30.01.2023, 14:55

Niewykluczone, że zabija je ptasia grypa, ale przyczynę wskażą wyniki badań. Służby proszą, by do martwych ptaków się nie zbliżać.

Ponad trzydzieści padłych łabędzi znaleziono w weekend między Chałupami a Kuźnicą. – Sprawę zgłosił jeden z mieszkańców, przekonany, że mogło dojść do ich celowego uśmiercenia – informuje rzecznik prasowy puckiej Policji Łukasz Brzeziński.

Służby weterynaryjne nie wykluczają ptasiej grypy, tym bardziej że między Błądzikowem a Puckiem znaleziono kolejnych 16 trucheł łabędzi. – Przekazaliśmy próbki do badań – mówi powiatowy lekarz weterynarii w Pucku, Marek Karwacki.

Służby weterynaryjne razem z pracownikami urzędów gmin wybrały się w teren, szczególnie na przegląd plaż. Lada dzień na trasach spacerowych przy zatoce puckiej mają zostać zainstalowane tablice informujące przechodniów o zagrożeniu.  Przypomnijmy, że ptasia grypa nie jest szkodliwa dla ludzi, ale wirusa łatwo przenieść dalej – na butach czy ubraniu.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: