Czy w Celbowie będzie prywatna podstawówka?

Dziennikarz , 12 czerwca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 12.06.2019 10:55

Wciąż nie wiadomo czy w Celbowie będzie prywatna podstawówka w miejsce zlikwidowanej Szkoły Podstawowej. Na ostatniej sesji radni gminy nie poparli tego pomysłu. Odrzucili też starania właściciela dwujęzycznej placówki „Naja Szkoła” wspieranego przez mieszkańców.

Po tym jak na likwidację podstawówki w Celbowie zgodziło się kuratorium i rada gminy mówiło się o utworzeniu w tym miejscu domu dziennego pobytu seniora. Zgłosiło się też dwóch zainteresowanych prowadzeniem prywatnej szkoły. Radni jednak na nadzwyczajnej sesji odrzucili wniosek o użyczenie obiektów. Nie dali też jasnej odpowiedzi, czy chcą prywatnej podstawówki, bo choć 9 było przeciw a pięciu za, to aż 7 wstrzymało się od głosu. Sprawę komentuje wójt Tadeusz Puszkarczuk.

Wydanie decyzji w tej sprawie nie będzie proste, bo do urzędu wpłynął kolejny wniosek – tym razem o dzierżawę budynku przez drugi podmiot. Chodzi o właścicieli innej dwujęzycznej szkoły z Redy.

Jak dodaje Wójt Puszkarczuk dyskusja w tej sprawie jeszcze się nie zakończyła. Choć kierunek działań zmierzający ku likwidacji szkoły w Celbowie został już wyznaczony, ewentualne inne decyzje mogą zostać podjęte w czwartek na spotkaniu z komisjami oraz na sesji Rady Gminy 27-go czerwca.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: