Kolosy wręczone. Nagrody za osiągnięcia w ubiegłym roku przyznano w Gdyni na 25. edycji największego festiwalu podróżniczego w Polsce

Dziennikarz , 27 marca 2023

fot. Urząd Miasta Gdyni
Klëka Radia Kaszëbë, 27.03.202314:55

Najlepsze podróżnicze osiągnięcia ubiegłego roku wyróżnione. Wręczeniem Kolosów zakończyły się w Gdyni trzydniowe Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów.

Nagrodzono m.in. osiągnięcie Doroty Rasińskiej-Samoćko za wejście na siedem ośmiotysięczników w jednym sezonie wspinaczkowym. Kolosa otrzymała w kategorii “Wyczyn Roku”.

Tegoroczne Kolosy w Gdyni to były trzy dni wypełnione prelekcjami, wystawami i podróżniczymi warsztatami. – Przez Polsat Plus Arenę Gdynia przewinęło się 20 tysięcy osób – podsumował wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk.

Na Kolosach wręczono też dwa gdyńskie wyróżnienia ze stypendiami na spełnianie podróżniczych marzeń. Nagrodę im. Andrzeja Zawady otrzymali: Michał Łukasiewicz i Karolina Gawonicz na wyprawę do północno-zachodniej Kanady. Natomiast Nagrodę Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby przyznano Michałowi Kochańczykowi, który wybiera się rowerem na Kubę.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: