Kompletowany jest personel szpitala w Sopocie

Dziennikarz , 13 listopada 2020

Klëka Radia Kaszëbë 13.11.2020 8:55

Chęć pracy w powstającym w Sopocie szpitalu tymczasowym zadeklarowało około 90 osób. Zgłaszają się lekarze, pielęgniarki, ratownicy i wolontariusze. Placówka ma być gotowa na przyjęcie pierwszego pacjenta pod koniec listopada lub na początku grudnia.

Powstaje w budynku sanatorium uzdrowiskowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Sopocie. Adaptacją zajmuje się firma Budimex. Jak informuje PAP powołując się na biuro prasowe pomorskiego wojewody
w prace przygotowawcze zaangażowanych jest ponad 200 osób. Oprócz inżynierów, technologów oraz instalatorów są to żołnierze 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
W szpitalu tymczasowym w Sopocie ma być 200 łóżek dla chorych na COVID-19, w tym 16 respiratorowych. Wszyscy pacjenci będą podlegali terapii tlenowej. Prowadzeniem placówki zajmie się Szpital MSWiA w Gdańsku. Cały czas kompletowany jest personel, który będzie opiekował się chorymi. Dla osób spoza Trójmiasta wojewoda uruchamia bezpłatne „Hotele dla Medyka”. Pierwszy z nich ponownie rozpoczął działalność w Muzeum II Wojny Światowej
w Gdańsku.

Drugi szpital tymczasowy na Pomorzu jest na etapie projektowym. Ma go zbudować Grupa Lotos na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich z miejscem dla 450 chorych. Szpitalem patronackim jest Copernicus Podmiot Leczniczy.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: