Kontrole sklepów w Gdańsku w sprawie przestrzegania obostrzeń

Dziennikarz , 30 lipca 2020

Tak jak zapowiadali – policjanci w Gdańsku zaczęli karać za nieprzestrzeganie obostrzeń związanych z koronawirsem. Po wspólnych kontrolach z sanepidem oprócz kilkunastu pouczeń wystawili też kilka mandatów, a wobec dwóch osób skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Chodzi o nieprzestrzeganie nakazu zasłaniania nosa i ust w zamkniętych pomieszczeniach i przy braku możliwości zachowania dystansu społecznego. Wobec nagminnego lekceważenia tego obowiązku mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku razem z pracownikami sanepidu odwiedzili we wtorek dwanaście placówek, w tym galerie handlowe, dyskonty i mniejsze sklepy. Podobne interwencje policjanci prowadzą w komunikacji miejskiej – przypominają pasażerom w pociągach, tramwajach i autobusach o konieczności zakładania masek ochronnych.
Same pouczenia są nieskuteczne, dlatego w Gdańsku zaczęto też karać. Maksymalny mandat to 500 zł. Policjanci mogą również skierować wniosek do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tys. zł. Natomiast sanepid może nałożyć karę w wysokości 30 tys. zł.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist