Którędy ma przebiegać Via Maris? Spotkania konsultacyjne odbędą się jeszcze w Gdyni, Redzie i Pucku

Dziennikarz , 9 czerwca 2023

Klëka Radia Kaszëbë, 09.06.2023, 08:55

– Nie zabierajcie Via Maris daleko od Pucka – mówili projektantom nowej drogi uczestnicy spotkania konsultacyjnego w Żelistrzewie w gminie Puck.

Na Nordzie prowadzona jest druga tura rozmów o przebiegu trasy, która miałaby połączyć Gdynię i Władysławowo omijając od północy Rumię i  Redę. W gminie Puck dalej są zdania, żeby w jak największym stopniu wykorzystać wojewódzką 216. – Odpowiednio ją rozbudowując i modernizując – mówi zastępca wójta Piotr Neubauer. Studium korytarzowe i sieciowe Via Maris powstaje na zlecenie samorządu naszego województwa, by pomóc w realizacji rządowych obietnic sprzed kilku lat. Konsultacje społeczne to jeden z elementów oceny koncepcji przebiegu nowego połączenia – podkreśla Jakub Pietruszewski, dyrektor Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego. W sprawie przebiegu Via Maris gmina Puck mówi jednym głosem z samorządem miasta Pucka. Wypracowane wspólnie rozwiązania przekazały projektantom.

Spotkaniem w Pucku zakończy się cykl konsultacyjny, będzie to we wtorek o 17.00 w budynku MOKSiR przy stadionie. A w poniedziałek konsultacje odbędą się jeszcze w Gdyni i Redzie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist