Łeba, Słupsk oraz gmina Wicko pozyskały fundusze na edukację morską

Dziennikarz , 4 listopada 2021

foto: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Żagle Wiedzy także dla Łeby, Słupska i gminy Wicko. Kolejne samorządy otrzymały unijne wsparcie przyznane przez Zarząd Województwa na edukację morską.

W Wicku projekt obejmie 120 uczniów oraz 12 nauczycieli. Będą to teoretyczne zajęcia żeglarskie oraz praktyka na obozach i biwakach. Planowane jest także doradztwo zawodowe związane z karierą w gospodarce morskiej. Z kolei w Łebie dla 310 uczniów przygotowano ofertę zajęć pozalekcyjnych, np. szkutniczo-bosmańskich oraz wycieczki. Największy projekt realizowany będzie w Słupsku. Skorzysta z niego około 870 uczniów i 95 nauczycieli. Będą to zajęcia praktyczne w porcie w Ustce oraz nauka żeglowania na jachtach typu Optymist. Wszystkie te projekty będą realizowane na przełomie 2022 i 23 roku. Podpisane umowy na unijne dofinansowanie opiewają w sumie 1 mln 900 tys zł.

Jak informuje serwis prasowy samorządu województwa pomorskiego to część przedsięwzięcia strategicznego „Kompleksowa wsparcie szkół i placówek”. Unijne wsparcie w wysokości 11 mln zł podzielono między 21 projektów związanych z edukacją morską i żeglarską. Pod koniec października dofinansowanie otrzymały m.in. gminy Kartuzy, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Rzeczenica i Cedry Wielkie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: