Lębork. Program „Praca dla Pomorzan”

Dziennikarz , 5 lutego 2020

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku przyjmuje zgłoszenia chętnych na staże, szkolenie czy prace interwencyjne. Pozyskał na ten cel 164 tys zł. To pieniądze z Funduszu Pracy pozostających w dyspozycji Samorządu Województwa Pomorskiego na realizację Programu Regionalnego „Praca dla Pomorzan”.

Jego celem w powiecie lęborskim będzie wspieranie aktywizacji zawodowej 24 bezrobotnych. Chodzi o dostosowanie kwalifikacji do wyzwań rynku pracy i zdobywanie doświadczenia zawodowego pozwalającego na znalezienie i utrzymanie zatrudnienia. Ze wsparcia mogą skorzystać zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lęborku. W szczególności dotyczy to bezrobotnych w wieku 30-50 lat czy zamieszkałych na terenach wiejskich.

Do wyboru są staże dla 5-u osób, szkolenie indywidualne dla jednej osoby oraz bony szkoleniowe dla dwóch. Są też pieniądze na roboty publiczne dla 6 osób i prace interwencyjne dla 10. Przewidziano też zwrot kosztów przejazdu na miejsce odbywania stażu czy szkolenia. Zgłaszać się należy do lęborskiego pośredniaka.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: