Maja Dziarnowska z rekomendacją na Igrzyska Olimpijskie

Dziennikarz , 14 maja 2024

fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë 14.05.2024, 07:55

Zawodniczka Sopockiego Klubu Żeglarskiego Maja Dziarnowska ma reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Uzyskała rekomendację Zespołu do spraw Przygotowań Olimpijskich Polskiego Związku Żeglarskiego

Maja Dziarnowska specjalizuje się w nowej klasie olimpijskiej, jaką jest iQFoil. Od trzech lat jest w ścisłej światowej czołówce. W tegorocznych mistrzostwach świata uplasowała się na 7 miejscu, wcześniej wygrała regaty cyklu iQFoil Games. Jak mówi – głównym celem cały czas jest olimpiada. Żeglarze na igrzyskach będą rywalizować w Marsylii. Maja właśnie tam trenuje, poznając akwen i testując sprzęt. Obok Mai Dziarnowskiej w klasie iQFoil ma reprezentować Polskę Paweł Tarnowski, także z Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Aktualny wicemistrz świata również czeka na oficjalne zatwierdzenie imiennej rekomendacji przez Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego.

Polska ma kwalifikacje w siedmiu na dziesięć żeglarskich konkurencji olimpijskich. Także w klasach 49er, 49erFX, Formula Kite kobiet i mężczyzn oraz ILCA 6.

fot. PZŻ
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: