MH Automatyka Pomerania MTB Maraton Luzino – 1 edycja Pucharu Polski XCM

Dziennikarz , 19 marca 2021

NAZWA: MH Automatyka Pomerania MTB Maraton Luzino – 1 edycja Pucharu Polski XCM
DATA: 28.03.2021, 7:30-17:00
MIEJSCE: Ośrodek klubu jeździeckiego w Barłominie
ZAPISY: do 2 dni przed imprezą lub wyczerpania limitu miejsc (500 osób)
WPISOWE: 
– do 10 dni przed zawodami: 80 zł
– do 2 dni przed zawodami: 90 zł
TRASY:
– SPEED: 33,5km
– MEGA: 59km
PAKIET STARTOWY: 
– baton energetyczny 
– livetracking
– torba eko 
– numer startowy z chipem do pomiaru czasu
– medal Finishera na mecie
– catering na mecie
– myjka
– serwis

NAGRODY:
Nagrody finansowe:
TOP Men/Women – MEGA PUCHARU POLSKI
1 – 700 zł
2 – 600 zł
3 – 500 zł
4 – 300 zł
5 – 100zł
6 – 100zł

Nagrody rzeczowe:
– kupony na zębatki firmy Banless
OPIS IMPREZY:
To już coroczna tradycja, że sezon rowerowy zaczyna się w najciekawszej pod względem przewyższeń lokalizacji jaką jest Barłomino położone w malowniczej gminie Luzino. Co prawda rok 2020 nieco pozmieniał kolejność zawodów, ale obronną ręką udało się Organizatorowi przeprowadzić każdą edycję, w tym tą najciekawszą w Luzinie. 

Edycja 2021 niesie ze sobą nowe wyzwania: Organizator otrzymuje prawo do organizacji 1 edycji Pucharu Polski XCM, dzięki czemu może przyjąć u siebie najlepszych kolarzy z Polski. To nie lada wyzwanie stanąć na starcie pośród czołówki polskiego maratonu. W nowoczesnym ośrodku jeździeckim w Barłominie, gdzie ulokowana będzie baza zawodów, nie powinno zabraknąć reprezentacji takich klubów jak JBG2, RK Aluminium Doors czy CST 7R MTB Team. 

Gmina Luzino i jej tereny leśne nie bez powodu nazywane są przez okolicznych kolarzy „Beskidami Kaszub”. Urozmaicony teren, duże przewyższenia, malownicze widoki, mozolne podjazdy i rynnowe zjazdy to tylko niektóre z atrakcji, które oferuje nam przyjazna gmina Luzino. Start położony na terenie najnowocześniejszego na Pomorzu ośrodka jeździeckiego w Barłominie pozwala na bezpieczne i funkcjonalne zorganizowanie zawodów nawet dla 1000 uczestników. Dobrze oznakowana trasa, zabezpieczenia oraz lotny serwis, który będzie świadczyć partner techniczny „U IGORA – serwis” to dodatkowe atuty tej i każdej kolejnej edycji.

Do wyboru jak zawsze dwie trasy: SPEED około 33,5km oraz MEGA około 59km. Najkrótsza z głównych tras SPEED adresowana jest zarówno dla dorosłych jak i młodzieży (powyżej 11 lat), którzy zaczynają swoja przygodę z kolarstwem górskim, a także dla bardziej zaawansowanych kolarzy, którzy lubują się w krótkich około 30 kilometrowych, interwałowych trasach. Z kolei na najdłuższym dystansie MEGA  mogą ścigać się kolarze, którzy ukończyli co najmniej 18 lat i nie boją się licznych przewyższeń oraz technicznych elementów trasy.

Organizator przewiduje, podczas tej edycji, nagrody finansowe oraz rzeczowe. 

Organizator w sezonie 2021 przewiduje liczne nagrody rzeczowe, które zostaną rozdane na finale cyklu 04.09.2021 w Gdańsku. Warto uczestniczyć w całej klasyfikacji generalnej celem zbierania punktów na finał. Ponadto organizator przewiduje losowanie nagród dla osób, które ukończyły całą klasyfikację cyklu. Pula łączną nagród na sezon 2021 wynosi ponad 60.000zł!

Kto tym razem wygra inaugurację sezonu w Luzinie? Czy podobnie jak rok temu będzie to Arkadiusz Petka z Klubu Kolarskiego Lew Lębork czy może dojdzie do podziału podium pomiędzy zawodnikami z gór, a swój udział zapowiedzieli min. zawodnicy zawodowej grupy kolarskiej JBG2 CYROSPACE z Wisły. Ktokolwiek wygra możecie być pewni jednego – to będzie najciekawsza edycja w całym cyklu MH Automatyka Pomerania MTB Maraton 2021!

Link do zapisów:

https://zapisy.pomerania-sports.pl/
Informacje dotyczące tras:
http://mtbpomerania.pl/edycje/edycja-luzino/


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: