Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 18 stycznia, 2019 | przez Adóm Hébel

  Midzënôrodné projechtë planëje realizowac LOT Nordowé Kaszëbë

  To mdze jintensywny rok dlô Môlowi Turistny òrganizacje Nordowé Kaszëbë. Nimò òdéńdzeniô jednégò z partnérów – gardu Pùcka òrganizacjô robi przë wëdôwiznach co promùją Nordã i robi pòdjimiznë co mają letników przëcygac.

  – W projecht sã zaangażowało 13 pòdmiotów z rozmajitëch państwów – gôdała przédniczka Òrganizacje Nordowé Kaszëbë Marta Balickô.

  Më zaczinómë wespółrobòtã co sã tikô dwòrów i pałaców pôłniowégò Bôłtu. Drëdżima rozegracjama mdą m. jin. Dzéń Rëbë i Wina i te zrzeszoné z Militarnym Szpùrã Nordë. Militariada łoni bëła òblégónô, temù më latos chcemë wëzwëskac pòtencjal, jaczi dôwają nordowé zabëtczi – gôda na naji antenie Barbara Mùdlawa z LOT Nordowé Kaszëbë. Dzejalnosc Nordowëch Kaszëb to nié le rozegracje, le téż szkòlenia dlô turistnëch prowadników i jinfòrmatorów. Wôżnô je téż wëdôwnô dzejalnosc. Specyfikã kòlmòrsczi rodë to mòże pòznawac w prowadnikù “Kaszuby Północne na 4 pory roku”, latos mô wińc téż albùm.

  Ò dzejalnoscë môlowi turistny òrganizacje wa przeczëtôta na kaszubypolnocne.pl.

  Klëka Radia Kaszëbë, 18.01.2019

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑