Między Bytowem a Miastkiem powstanie chodnik i ścieżka rowerowa

Dziennikarz , 2 listopada 2021

Będzie bezpieczniej dla pieszych i rowerzystów między Miastkiem a Bytowem przy drodze krajowej nr 20. Powstanie tam ścieżka pieszo – rowerowa oraz chodnik.

O podpisaniu umów z wykonawcą poinformował gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ścieżka dla pieszych i rowerzystów powstanie w Przęsinie, od skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Świeszyna do strefy przemysłowo-mieszkalnej. Oprócz ścieżki o długości ponad pół kilometra powstanie też kanalizacja teletechniczna i deszczowa. Całość będzie kosztować 2 mln zł. Podobne instalacje towarzyszyć będą chodnikowi, który powstanie w Niezabyszewie. Będzie to ponad 900-metrowy odcinek od skrzyżowania na Sierzno w kierunku Bytowa. Prace będą kosztować 2 mln 400 tys zł.

Obie inwestycje przy krajowej 20 mają być zakończone do połowy grudnia tego roku. To część rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-24.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: