Miesiąc dłużej potrwa nabór w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Dziennikarz , 17 sierpnia 2021

Jeszcze ponad miesiąc mają rolnicy zainteresowani pozyskaniem pomocy na modernizację gospodarstw na złożenie wniosku. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała o przesunięcie terminu na 20 września.

Pierwotny przypadał pojutrze. Jak przypomniała Agencja pomoc można otrzymać we wszystkich obszarach podziałania. Dotyczy to rozwoju produkcji prosiąt, mleka krowiego, bydła mięsnego i nawadniania. Piąty obszar związany jest z racjonalizacją technologii produkcji, zmianą jej profilu, zwiększeniem skali i poprawą jakości oraz wprowadzaniem innowacji. Wsparcie przyznawane jest na realizację danej inwestycji, pokrywa maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych. Może być jednak o 10% wyższe dla młodych rolników oraz wspólnych projektów kilku rolników. Są też limity – od stu tys zł na nawadnianie do dziewięciuset tys zł na rozwój produkcji prosiąt.

Przedłużony o miesiąc nabór w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych” potrwa do 20 września. Wnioski przyjmują oddziały regionalne i biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: