Mieszkańcy Gdyni głosują na projekty Budżetu Obywatelskiego

Dziennikarz , 9 czerwca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 09.06.2020 10:55

Wysoką frekwencję zanotowano w Gdyni na rozpoczęciu głosowania w Budżecie Obywatelskim. Swoich faworytów mieszkańcy miasta mogą wskazywać do 22 czerwca.

Do podziału jest ponad 10 i pół mln zł – większość na pomysły zmian w dzielnicach, półtora mln zł przeznaczono na projekty o zasięgu ogólnomiejskim. Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek. – W pierwszej dobie zainteresowanie było pięć razy większe niż w ubiegłym roku – mówił na naszej antenie wiceprezydent Gdyni Michał Guć:

Rekordowe jest nie tylko zainteresowanie głosowaniem. Dopuszczono do niego 269 projektów dzielnicowych oraz 13 miejskich. Nie trzeba wskazywać projektu ze swoje dzielnicy. Poprzeć można w sumie po trzy projekty: miejskie, dzielnicowe duże i małe:

Głosowanie potrwa do 22 czerwca na stronie bo.gdynia.pl. Można też oddać głos w wyznaczonych miejscach – jak Przystanie czy biblioteki.

Rozmowy o gdyńskim Budżecie Obywatelskim posłuchacie na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: