Więcej czasu na wymianę pieców

Dziennikarz , 25 listopada 2019

Klëka Radia Kaszëbë 25.11.2019 08:55


Mieszkańcy Kościerzyny potrzebują więcej czasu na wymianę pieców – uważają władze tego miasta. Taką opinię burmistrz przedstawił na spotkaniu konsultacyjnym tzw. uchwały antysmogowej dla Pomorza.

Nowe przepisy przygotowywane przez samorząd województwa dotyczą poprawy jakości powietrza. Pierwsze zakazy mają dotyczyć już następnego sezonu grzewczego i spalania określonych paliw – w tym najgorszego miału.

Po największych „kopciuchach” zlikwidowane mają być piece na paliwa stałe – na terenach gdzie nie ma dostępu do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Planowany termin to rok 2029. – Jestem za gazyfikacją naszego terenu – mówił w Kościerzynie wójt gminy Sulęczyno Bernard Grucza. Z drugiej strony obawia się, że byłoby to zbyt duże obciążenie finansowe dla mieszkańców.

W Kościerzynie odbyło się ostatnie z trzech wojewódzkich spotkań konsultacyjnych dotyczących projektu uchwały antysmogowej. Można jeszcze zgłaszać swoje uwagi – do 29 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: