50 tys. więcej dla wniosków obywatelskich w Rumi

Dziennikarz , 11 kwietnia 2019

Droższe o 50 tys. zł mogą być inwestycje zgłaszane w Rumi do budżetu obywatelskiego. Nabór prowadzony jest przez cały kwiecień – podobnie jak we Władysławowie, Redzie i Wejherowie.

– Podniesiono za to o jedną piątą dopuszczalną wartość inwestycji – mówił Gość Dzień Dobry Kaszuby, przewodniczący Rady Miejskiej Ariel Sinicki.

W Rumi do podziału jest 1,5 mln zł. Bez zmian pozostawiono też limit na zgłaszane działania prospołeczne. To 50 tys zł m.in. na zajęcia rekreacyjne czy koncerty. Oprócz zwiększenia wartości inwestycji wydłużono też czas realizacji projektów z roku do dwóch. Kolejna zmiana to ograniczenie projektów szkolnych do jednego rocznie. O wszystkie będzie można wypytać urzędników w najbliższy poniedziałek na konsultacjach dla wnioskodawców:

Konsultacje odbędą się 15 kwietnia, nabór wniosków potrwa do końca miesiąca. Rozmowa o rumskim budżecie obywatelskim dostępna jest na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: