„Mieszkańcy Rumi się zmobilizowali – mówiła o szczepieniach przeciw COVID-19 dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej”.

Dziennikarz , 2 września 2021

Klëka Radia Kaszëbë 02.09.2021, 08:55

Z Gabrielą Konarzewską rozmawialiśmy o działaniach związanych z pandemią.

Pod względem liczby zaszczepionych Rumia przoduje w powiecie wejherowskim i jest na 16 miejscu w województwie pomorskim. W mieście działają cztery punkty, w których można przyjąć preparat przeciw COVID-19. – Sprawdzają się też kampanie promocyjne, w tym mobilne punkty szczepień – mówi dyrektor rumskiego MOPSu. Szczepibusy dostępne są podczas miejskich imprez w plenerze. Tak będzie też we wrześniu. Najbliższe wydarzenie z mobilnym punktem to festyn ekologiczny 11 września. MOPS prowadzi też kampanię informacyjną. To jedno z dodatkowych zadań związanych z pandemią – podkreśla dyrektor Konarzewska.

W Rumi najwięcej osób zaszczepionych jest w grupie wiekowej od 40 do 59 lat, bo ponad 8 tys 700. Niewiele ustępują im mieszkańcy w wieku 29 – 39 lat. Jak dotąd najmniej zaszczepiono dzieci. Rozmowy z dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej posłuchać można na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: