Mikołaje na motocyklach przejadą ulicami Trójmiasta

Dziennikarz , 27 listopada 2019

Klëka Radia Kaszëbë 27.11.2019 09:55

Trzeba mieć motocykl, przebranie, a przede wszystkim – chęć pomagania. W niedzielę można włączyć się do charytatywnej akcji i przejechać ulicami Trójmiasta.

Celem jest sfinansowanie jak największej liczby obiadów dla dzieci z ośrodków szkolno – wychowawczych m.in. w Bytowie, Wejherowie i Pucku.. Uczestnicy Wielkiego Przejazdu wykupują nalepki – cegiełki. Na mecie będą konkursy, koncerty i zbiórka do puszek.

– Po raz 17 otwieramy grudzień i sezon świąteczny w Trójmieście – mówi Dorota Świeżawska z Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego.

Zbiórka 1 grudnia o 10:00 pod Stadionem Energa w Gdańsku. Wielki przejazd zakończy się w samo południe w Gdyni na Molu Południowym. Organizatorzy proszą by oprócz przebrania zadbać m.in. o aktualny przegląd techniczny pojazdu. Trzeba mieć też uprawnienia do prowadzenia motocykla.

– Jest też apel do kierowców i pieszych z Trójmiasta – mówi Grzegorz Świeżawski z Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego.

Regulamin udziału w niedzielnym przejeździe można znaleźć na stronie Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego. Zaraz po paradzie Mikołaje z prezentami odwiedzą dzieci z trójmiejskich szpitali, hospicjów i domów dziecka.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: