Młodzi rolnicy będą mogli się ubiegać o premię

Dziennikarz , 23 maja 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 23.05.2019 09:55

O połowę wyższa jest premia, którą mogą pozyskać młodzi rolnicy. Z końcem maja nabór wniosków rozpocznie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

150 tys zł może pozyskać osoba, która ma nie więcej niż 40 lat, posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe lub jest gotowa je zdobyć w ciągu 3 lat. Jak tłumaczy Marek Zając z Pomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMRu – wnioskodawcą może być posiadacz od 1 do 300 hektarów ziemi, prowadzący działalność rolniczą nie dłużej niż dwa lata.

Rolnik musi przeznaczyć całą kwotę 150. tys. zł na inwestycje dotyczące działalności rolniczej lub przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w swoim gospodarstwie. O przyznaniu premii decyduje liczba punktów zdobytych po ocenie wniosku.

Dodatkowe punkty można uzyskać np. za coroczne wprowadzenie planów nawozowych, badanie gleby, przynależność do grupy producentów rolnych czy przygotowanie produktów do sprzedaży w ramach swojego gospodarstwa przy użyciu własnych maszyn. Wnioski o premie dla młodych rolników będą przyjmowane od 31 maja do 29 czerwca. Do tematu wrócimy w magazynie Na Gburstwie w sobotę o 09:25.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: