Cisowa, Chwarzno, Wiczlino i Dąbrowa z największą liczbą wniosków obywatelskich

Dziennikarz , 8 czerwca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 08.06.2021 08:55

W Gdyni rozpoczęło się głosowanie w Budżecie Obywatelskim. Na realizację najpopularniejszych pomysłów przeznaczono ponad 11 mln zł.

Obejmują one wszystkie dziedziny życia – przede wszystkim inwestycje, ale też wydarzenia odpowiadające potrzebom różnych grup mieszkańców. Zgłoszono 160 małych oraz 127 dużych projektów dzielnicowych, 6 ogólnomiejskich i 4 w ramach Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego. – W sumie to 297 projektów, absolutny rekord – mówił na naszej antenie wiceprezydent Gdyni Michał Guć. Tuż za Cisową z największą liczbą wniosków są Chwarzno, Wiczlino i Dąbrowa. Swój głos mieszkańcy Gdyni mogą oddać za pośrednictwem strony internetowej Budżetu Obywatelskiego. Dostęp do niej ułatwiają punkty m.in w bibliotekach czy centrach handlowych. Codziennie w głosowaniu pomagają też członkowie lotnych brygad. Każdy głosujący może wskazać maksymalnie 12 projektów – od jednego do trzech w każdej z kategorii. Termin upływa 21 czerwca.

Rozmowy o Budżecie Obywatelskim Gdyni posłuchacie na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: