Można już rozliczać PIT za 2019 rok

Dziennikarz , 17 lutego 2020

Klëka Radia Kaszëbë 17.02.2020 12:55

Można już się rozliczać z fiskusem. Akcja składania PIT za 2019 rok rozpoczęła się 15 lutego, potrwa jak zwykle do 30 kwietnia.

Jak informuje Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku – podatnicy, którzy skorzystają z usługi Twój e-PIT, mogą liczyć na jeszcze łatwiejsze rozliczenie rocznego podatku. Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, oprócz dostępnych w ubiegłym roku zeznań PIT-37 i 38, będą mogły złożyć również PIT-28 i 36. Dodatkowo usługa będzie m.in. uwzględniać ulgę dla osób do 26. roku życia i podawać informację o stanie zwrotu nadpłaty podatku. Jak co roku podatnicy mogą skorzystać również z systemu e-Deklaracje i papierowych formularzy PIT.

– By rozwiać wątpliwości i uzyskać informacje wystarczy zadzwonić lub zajrzeć do internetu – mówi Rafał Selin z Urzędu Skarbowego w Wejherowie.

Deklaracje przed rozpoczęciem naboru będą uznane za złożone od 15 lutego. W tym roku zmienił się również termin składania PIT-28 – teraz to od 15 lutego do 2 marca.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: