Można już zgłaszać wsie do kolejnej, trzydziestej edycji konkursu Piękna Wieś Pomorska

Dziennikarz , 14 marca 2023

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Rozpoczęły się zapisy na tegoroczną edycję konkursu Piękna Wieś Pomorska.

Ukazuje on zarówno piękno wiejskiego krajobrazu, ale także to, jak poprawia się estetyka, stan środowiska, a mieszkańcy pielęgnują dziedzictwo kulturowe Pomorza. W konkursie oprócz wsi wyróżniana jest również najpiękniejsza w województwie zagroda.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy: gminny, powiatowy i wojewódzki, do którego zakwalifikowana zostanie tylko jedna wieś i jedna zagroda z powiatu. Komisja będzie zwracać uwagę m.in. na ogólny wygląd miejscowości czy stan utrzymania terenów zielonych. Liczyć będzie się również dbałość o stan środowiska oraz kultywowanie dziedzictwa kulturowego. Zwycięska miejscowość otrzyma 30 tysięcy zł, za zajęcie drugiego miejsca 20 tys., a za najniższy stopień podium 10 tys. Komisja może również przyznać trzy wyróżnienia. Z kolei w kategorii zagroda, zajęcie najwyższego miejsca na podium nagrodzone będzie kwotą 5 tysięcy zł. Zgłoszenia można nadsyłać do 2 czerwca, zwycięzców tegorocznej edycji poznamy jesienią.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: