Można nocować w lesie bez naruszania prawa

Dziennikarz , 27 listopada 2019

Klëka Radia Kaszëbë 27.11.2019 10:55

Można już biwakować w wyznaczonych miejscach w lesie. Pilotażowy program na rok uruchomiły Lasy Państwowe.

To wyjście naprzeciw oczekiwaniom osób uprawiających survival oraz bushcraft – czyli ceniących umiejętność przetrwania w surowych warunkach na łonie natury. Do tej pory nocowanie w lesie było nielegalne.

– Od pewnego czasu widzimy zapotrzebowanie na taki sposób spędzania czasu w lesie – mówił w audycji Dzień Dobry Kaszuby Łukasz Plonus z Nadleśnictwa Gdańsk.

Do biwakowania wyznaczono 43 obszary na terenie 15. regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych. Na Pomorzu nocować na dziko w lesie można w okolicach Domatowa oraz między Redą, Wejherowem, a Nowym Dworem Wejherowskim i na Mierzei Wiślanej. – To będzie sprawdzian z kultury biwakowania – dodaje Łukasz Plonus

Lasy Państwowe proszą o wcześniejsze zgłaszanie biwaku mailowo w celach statystycznych. Na stronie internetowej powstanie w tym celu kwestionariusz, przez który będzie się też można podzielić się spostrzeżeniami z leśnikami. Pilotaż potrwa do listopada przyszłego roku.

Rozmowy z naszym porannym gościem posłuchacie na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: